Veiksmīgais pavasaris!

Trausla, klusa, smaidīga Jaunjelgavas vidusskolā ikdienu vada 12.klases skolniece Lāsma Ermansone. Romantiķe? Drīzāk cīnītāja.

Vidusskolā pēdējais gads – atbildīgs laiks, jāmācās daudz. Divu gadu laikā Lāsma veica pētījumu par ūdens tīrību Daugavā pie Jaunjelgavas. Ar to viņa 22.martā piedalījās Zemgales reģionālajā skolēnu zinātniski pētniecisko darbu 8.konferencē Vides zinātnes sekcijā un ieguva 2.vietu, kā arī iespēju piedalīties valsts mēroga konferencē un tiesības studēt LLU Vides un būvzinātņu fakultātes studiju programmā „Vide un ūdenssaimniecība”. Latvijas 41.skolēnu zinātniskajā konferencē 21.-23.aprīlī Rīgā Vides zinātņu sekcijā Lāsma ar savu pētījumu „Ūdens organismi kā bioindikatori Daugavas saprobitātes pakāpes novērtēšanā Jaunjelgavas teritorijā” ieguva 2.pakāpi.

Turpinot pētījumu, Lāsma piedalījās biedrības „Daugavas Savienība” organizētajā konkursā „Mana Daugava” un ieguva otro vietu.

Lāsma ir lieliska sportiste – U20 Latvijas izlases kandidāte soļošanā. Latvijas čempionātā U20 juniorēm 22.aprīlī Ogrē Lāsma izcīnīja 1.vietu 10 000m soļošanā. Tāpat arī no citām sacensībām sportiste atgriežas ar medaļām.

Ilga Bruņeniece