Putras diena 2018

Šogad oktobra mēnesis Jaunjelgavas vidusskolas  sākumskolā tika pasludināts kā Putras mēnesis. Jau vairākus gadus Latvijā par godu Starptautiskajai Putras dienai AS „Rīgas Dzirnavnieks” un “Herkuless” kopā ar sadarbības partneriem  īsteno projektu „Putras programma” ar izglītojošām un interaktīvām aktivitātēm skolās, lai izglītotu skolēnus  par graudaugu veselīgumu un putras ēšanas tradīcijām.
Šogad projektu plānots turpināt, liekot uzsvaru uz Latvijas simtgadi un jaunu putru ēšanas un pagatavošanas tradīciju dibināšanu.

1.-4.klašu skolēni noskaidroja, kas ir viņu klases mīļākā biezputra un secināja, lai arī ir daudz un dažādas biezputras, kuras bērniem un pieaugušajiem garšo, tomēr par visveselīgāko ir atzīta tieši auzu pārslu biezputra. Klases stundā katra klase iepazinās ar  Putras stundas lekciju, kur Profesors Grauds un Pūcēns stāstīja, kāpēc uzturā ir jālieto graudaugi. Paralēli tam tika meklētas un mācītas tautasdziesmas par putru, un tika zīmēts un dziedāts.
  Šī gada jaunums-uzņēmums "Ŗīgas Dzirnavnieks" par godu Latvijas simtgadei ir izveidojis jaunu Herkuless auzu šķirni.
  3.-4.klašu skolēni aizpildīja anketas, ko bija  sagatavojuši ārsti un uztura speciālisti un pārbaudīja, vai  ievēro veselīgu uzturu un piekopj veselīgu dzīvesveidu.
 10.oktobrī atzīmējām Starptautisko Putras dienu un 1.-4.klašu skolēni kopā ar savām klases audzinātājām pagatavoja "Herkuless"ražoto auzu pārslu biezputru, izdekorējot ar svaigām ogām vai pašu sagatavotajiem mājas ievārījumiem. Bērni bija priecīgi par iespēju baudīt gardo biezputru un ceru, ka aizvien vairāk un vairāk skolēnu lūgs saviem vecākiem vārīt biezputru no rītiem brokastīs .
Nebūsim slinki!  Ievērosim veselīgu uzturu, jo- "Auzās ir spēks!"

Uz tikšanos nākamgad!
3.klases audzinātāja Solvita Vickopa