7.-12.klašu mācību ekskursija uz Jūrmalu

7.septembrī  7.-12.klases devās mācību ekskursijā uz Jūrmalu.

Vispirms tika apmeklēts programmas ‘’Mūzika tev’’ koncerts ‘’Pasaule vaļā’’ skaistajā Dzintaru āra koncertzālē. Mūziķi ‘’Carnival Youth’’, LKA koris ‘’Sola’’, LMA stīgu kvartets un Jānis Šipkēvics saņēma nedalītu publikas mīlestību un aplausu vētru, jo viņu sniegums bija patiešām iedvesmojošs un radošs.

Dienas otrajā pusē skolēni piedalījās programmas ‘’Latvijas skolas soma’’ atbalstītā pasākumā ‘’Foto orientēšanās Jūrmalā’’, ko nodrošināja Bērnu izglītības un attīstības centrs ‘’Korso brīnumi’’.

Skolēni ne tikai piedalījās interaktīvā ievadprezentācijā par Jūrmalas dabu, vēsturi, arhitektūru, kūrortiem, personībām, bet arī komandās veica foto orientēšanos, dabā atrodot objektus, meklējot informāciju, mācoties  saskatīt arhitektūras un mākslas vērtības, kā arī  nostiprinot sadarbības un komunikācijas prasmes. Skolēni atzina, ka šī nodarbība ļāva pirmo reizi iepazīt Jūrmalu no citas puses, jo parasti tiek apmeklēta tikai  pludmale un viena iela.

Abi pasākumi skolēniem sniedza pozitīvas emocijas, jaunas zināšanas un pieredzi. Tika gūts gan muzikāls baudījums, gan nostiprinātas sadarbības prasmes, jo orientēšanās uzdevumi tika veikti komandās, sadalot pienākumus, uzņemoties atbildību, meklējot risinājumus un beigās gūstot gandarījumu par paveikto. Noderēja arī  digitālās pratības pielietošana, jo bija jāmeklē papildu informācija par Jūrmalas ievērojamākajiem objektiem.

Skolēni atzina, ka šī diena  ‘’ bija satriecošs piedzīvojums un lieliska iespēja redzēt vismaz mazu daļu no skaistās Jūrmalas, tās senās koka arhitektūras, piemēram, Aspazijas un Raiņa vasarnīcu, kura diemžēl pirmdienās ir slēgta’’. Arī skolotājas I.Inda, K.Stahovska, I.Mireka, I.Bruņeniece un R.Vovere labprāt turpinātu Jūrmalas izpēti, jo šī vieta ir īpaši skaista un nozīmīga Latvijas kultūrvēsturiskajā ainavā.

Rea Vovere