Jūnijs

Projekts veiksmīgi noslēdzies!

Marts

Tika vākti un apkopoti materiāli par tēmu "Latviešu tradicionālie ēdieni". files/Lettische_Kche2.pdf

No seniem laikiem tradicionālais latviešu ēdiens ir pelēkie zirņi ar speķi, kas īpaši iecienīti Ziemassvētku laikā. files/Pelkie_ziri_ar_spei.pdf

Biezpiens ir plaši pazīstams katra latvieša virtuvē- gan kā pamatēdiens, gan kā saldais ēdiens. files/biezpiens.pdf

Noskaidrojām, ka mums visiem garšo saldumi un 4. klases skolēni paši izmēģināja savas prasmes cepumu gatavošanā. files/001.jpg  files/cepumi.pdf

Aprīlis

Aprīļa tēma ir zaļā daba ap mums un Comenius zaļais stūrītis.

Aprīlis ir dabas atmodas mēnesis. 7.klases skolēni praktiskās nodarbībās mācījās un apguva augu veģetatīvās pavairošanas prasmes, audzējot kādu no augiem.

Šis uzdevums tika realizēts, izveidojot skolā Comenius dabas zaļo stūrīti.

Vizīte uz Itālijas sadraudzības skolām Toskānas apgabalā. Vizītē devās Jaunjelgavas vidusskolas skolotājas Inese Ermansone, Anita Jegorova, Inese Uzulniece, Jeļena Kalniņa, Indra Čerjaka.

Februāris

Jaunjelgavas vidusskolas bibliotēkā tika noorganizēta izstāde - "Latviešu tautas pasakas".
Tad tika noskaidrota populārākā  latviešu tautas pasaku un tā ir - "Garā pupa".

Skolēni no pupiņām veidoja latvju rakstus.
Skolēni ilustrēja pasaku "Garā pupa"

Tika izveidots dekors - Garā pupa, kas stiepjas no skolas otrā stāva līdz ceturtajam stāvam un līdz pat skatuvei.

Tad projektu nedēļā tika sagatavots un iestudēts uzvedums "Garā pupa".
Gan skolēniem, gan skolotājiem patika šis asprātīgi veidotais uzvedums, kurā galvenie varoņi runāja četrās valodās - latviešu, angļu, krievu un vācu valodās.
Paldies visiem skolēniem un skolotājiem par ieguldīto darbu šī radošā uzdevuma veikšanā.

Sagatavošanās un vizīte uz Spāniju.
Vizītē Moganas skolā bija Jaunjelgavas vidusskolas skolotājas Inese Ermansone, Ina Inda, Ilga Bruņeniece.

Janvāris

Tēma - dzejoļa ilustrācija.

Ceturtās klases skolēni ilustrēja savu mīļāko dzejoli, tad mācījās un runāja to, noslēgumā tika izveidota darbu izstāde. Paldies skolotājai Inesei Uzulniecei.