Birds have to fly!

Jaunjelgavas vidusskolā ir uzsākta jauna projekta realizācija!
Eiropas Savienības Erasmus+ programmas
Pamatdarbības Nr.2 (KA 2) skolu apmaiņas partnerību aktivitātes ietvaros projekts „Birds have to fly!”

Jaunjelgavas vidusskolas Erasmus+ programmas īstenoto projektu „Birds have to fly!” finansē Eiropas Savienība.
Erasmus+ programmas skolu apmaiņas partnerības ir aktivitāte, kas sniedz sadarbības iespējas dažāda veida organizācijām, lai ieviestu inovatīvas metodes izglītībā un mācībās.
Vairāk par Erasmus+ programmu var uzzināt Valsts izglītības attīstības aģentūras mājaslapā www.viaa.gov.lv  sadaļā Erasmus+
Projekts darbības laiks:  no 2019.gada 1.septembra līdz 2021.gada 31.augustam.
Projekta dalībvalstis: Latvija, Horvātija, Slovēnija, Spānija.
Projekta dalībnieki Latvijā: Jaunjelgavas vidusskolas skolēni un skolotāji.
Projekta koordinātore skolotāja Inese Ermansone

Jūlijs, augusts, 2017

Projekta bukleta izveide.
E- grāmatiņas izveide.
Erasmus+ projekta "Let's make music on in the classroom!" noslēguma atskaites sagatavošana.
Darbs interneta vietnēs, ievietojot informāciju eTwinning un Mobility Tool+

Maijs, jūnijs, 2017

Projekta aktivitāšu izvērtējums. Dalīšanās pieredzē un stāstījumi klasēs un skolotāju pedagoģiskās padomes sēdē.

Aprīlis, 2017

Jaunjelgavas vidusskolas skolēni Laura Frīdmane, Aija Steca, Linda Korbuta, Māris Broks, Tomass Deinis, skolotājas Anita Tumane, Katrīna Stahovska, Inese Ermansone un šoferis Māris Rēķis dodas vizītē uz sadraudzības skolu Polijā.
Skolotājas ir sagatavojušās atklātajai stundai Polijas skolā Jablonnā. Tiek stāstīts par Latviju, par gadskārtējām tradīcijām Latvijā, un tieši par Lieldienām. Poļu skolēni mūsu skolotāju vadībā mācās latviešu valodu, veido Lieldienu dekorus un iepazīst Latviju.
Mūsu Jaunjelgavas vidusskolas skolēni ir sagatavojuši trīs populāras spēles, ko mācīt citiem puikām un meitenēm no Lietuvas, Polijas, Turcijas, Rumānijas, Itālijas, Spānijas un Ungārijas. Mājas darbu klāstā bija ne tikai atklātā stunda skolotājiem un skolēniem, Skolēniem bija jāparāda 20.minūšu sagatavotā koncertprogramma - latviešu tautas dziesmas un dejas. Mūsu skolēni dejojot un dziedot latviešu nacionālajos tērpos guva nedalītu atzinību no skatītāju puses. Un vēl katras skolas skolotāji kopā ar skolēniem organizēja savu nacionālo ēdienu vakaru. Tas bija ne tikai garšīgi, bet ļoti interesanti. Visu vizītes laiku gaisā virmoja enerģija, pozitīvas emocijas , spēles prieks un mēs visi kopā guvām daudz jaunu zināšanu un noderīgu pieredzi. Skolēni rādīja, ko paši prot un mācījās arī no citiem, tā uzzinot daudz jauna par citām skolām un zemām. Protams, arī dzīvošana ģimenēs un meiteņu un puiku patstāvība bija laba dzīves skola. Noslēgumā mūsu poļu draugi bija noorganizējuši kopēju ekskursiju uz skaistu pilsētu Lublinu un galvaspilsētu Varšavu.

Marts, 2017

Norit aktīva gatavošanās vizītei uz mūs partnerības skolu Jablonnā, Polijā.
Spēles un rotaļas. Notiek aptauja par populārākajām spēlēm Latvijā, tad tiek sagatavota prezentācija par spēlēm, rotaļām un rotaļspēlēm. Mūsdienās bērni un jaunieši salīdzinoši maz zina un prot spēlēt spēles, tādēļ šī tēma bija ļoti inovatīva. Skolēni aktīvi iesaistījās tādās spēlēs kā "Pirtiņa deg", "Trīs par daudz, viens par maz", "Dari līdz", "Pilsētas", "Pēdējais pāris šķiras", "Muzikālie krēsli", "Princeses, pilis, zemestrīce" un daudzās citās spēlēs. Spēlējot spēles skolēni izjuta azartu, spēles prieku un pozitīvas emocijas; tā bija lietderīga laika pavadīšana attīstot vispusīgi gan zēnus, gan meitenes.